בלוג שיווק

איך אני משיג הצלחה? זו שאלה שחוזרת על עצמה אצל כל אחד בין אם הוא מצליח, אפילו מאוד מצליח ובין אם הוא עדיין מחפש את הדרך.

האויב הכי גדול שמפריע לנו להשיג את ההצלחה שאנחנו מיחלים לה, הוא המחשבה שלנו, כלומר המחשבה והסביבה (חברים, משפחה, יועצים וכו’)  ש”עוזרת” גם היא בפיתוח המחשבה השלילית לגבי סיכויי ההצלחה העתידיים שלנו. רובנו פועלים תחת מספר הנחות המפריעות לנו להשיג הצלחה ולהיות מצליחנים. כאן חשוב להבהיר, כל אחד רואה הצלח הבאופן אחר, אומנם הצלחה חומרית נתפסת כהצלחה מובהקת, אבל לאנשים שונים שאיפות שונות. תשאלו חולה מה תהיה הצלחה בשבילו, ותגלו שלהצליח להבריא שו שאיפה שעוהל אצלו על פני כל הצלחה חומרית אחרת.
אבל אנחנו מדברים עסקים. וזטח אתם מודעים לכך שסיכויי ההצלחה של עסק חדש בישראל הם מאוד נמוכים. יש שיגידו שעדיף לוותר מראש, אבל בן אדם שהוא יזם בנשפה לא יוכל לקבל ולהבין את האמרה הזו.
הדרך שלכם להצליח על אף הקשיים היא באמצעות שיפור הכישורים שלכם, ללמוד לנהל את הקשרים העסקיים, ללמוד לנהל את המיסים נכון וכך לפתח את עצמכם ולייצר עבור עצמכם סיכויי הצלחה משמעותיים ובכך להפחית את הסיכון. למעשה, אנחנו חיים בעידן בו אין וודאות כלכלית. על כן, פיתוח יכולות עסקיות מגוונות זו איננה בחירה – אלא חובה לביטחון כלכלי עתידי. כל יזם חייב ללמוד עוד ועוד על מנת להגביר את סיכויי ההצלחה שלו.

יש מספר נקודות שהן חובה כשרוצים להצליח, דברים כמו: הבנה במיסוי, יכולת ניהול משא ומתן, הצורך ללמוד ולקבל הכשרות מקצועיות, הבנה במכירות, ידע בשיווק ועוד.
אבל אני רוצה להתמקד דווקא בבעיית החשיבה; אותה חשיבה המעוררת בנו פחדים ואותה חשיבה המונעת מאיתנו להצליח ולכן אם נשנה את החשיבה נעלה את סיכויי הצצלחה שלנו.

איך לחשוב כמו מצליחן ? – השינוי הפסיכולוגי הנדרש מאיתנו

  1. פחד מכישלון – מדובר בפחד הבסיסי והנפוץ ביותר. הבעיה עם מכישלון שהיא מונעת כל אפשרות לייצר חוויות חדשות או לנוע קדימה, פחד מכישלון הוא פחד שמקפיא אותנו. אין לי בעיה עם אנשים שלא לוקחים סיכונים כלכליים או סיכונים עיסקיים, להיפך, לפעמים אני חושב שזה מייצר סוג של שלווה ובריאות. לעומת זאת, אי לקיחת סיכונים מונעת מאיתנו את היכולת להתפתח ואת הרצון לפרוח, מה שמוביל בהמשך ל”הרג” של הנשמה וחדוות החיים. תראו את אותם אלו שנתקעו 15 – 20 שנה באותו התפקיד בארגון. נכון שמקום העבודה שלהם בטוח, אבל מה מעורר אותם וגורם להם לפרוח? מי היה רוצה להביט לאחור ולהגיד פיספסתי את החיים בעבודה פקידותית משעממת? כנראה שאף אחד ולכן, גם אם אתם תקועים 20 שנה באותו התפקיד תפסיקו לפחד ותתחילו לנוע – יהיו כישלונות, אבל לפחות תרגישו שאתם חיים.אז מה עושים? – מפסיקים לפחד! רושמים יעד להצלחה בו אתם מעוניינים, מסמנים אותו ומתחילים ללמוד איך להשיג אותו. כלומר אתם מתחילים לעבוד ברצון שלכם להצליח. אם זה באמצעות קורסים, רכישת ניסיון לימודי וכו’. לא משנה במה אתם רוצים להצליח, אתם חייבים להיות חלק מהתחום, חייבים לחיות אותו, לחוש אותו ולהבין איך הצלחה בו מיוצרת.
  2. פחד מהצלחה – האח המוזר של הפחד מכישלון.  עד כמה שזה שנשמע חסר היגיון – אנשים פוחדים להצליח, פוחדים מהנטל שייפול עליהם, בין אם זו אחריות כלפי עובדים או בני משפחה, חוששים להרוויח כסף גדול או לכהן בתפקיד בכיר. אז מהן הסיבות שמפריעות להשיג הצלחה? ברוב המקרים אין שום סיבה ממשית – כי אם פחד, או יותר נכון חרדה, אשר להם אין שום בסיס. מהו הפתרון אתם שואלים? כמו במקרה הראשון- מתחילים גם במחשבה וגם בעשייה. הרבה יותר קל לחשוב על עצמכם בתפקיד בכיר או בעמדה טובה יותר אחרי שצברתם מעט ניסיון והכשרה. זה בערך כמו לפחד מטביעה ולפחד לקפוץ למים העמוקים בבריכה. כנסו טיפה למים הרדודים – המוטיבציה לשחות בעמוקים כבר תגיע מעצמה. במקביל תתחילו לדמיין את עצמכם בתפקיד המצליח – תנו למוח שלכם להתרגל לחויית ההצלחה באופן איטי ובונה. ההתקדמות הפיזית וההתקדמות החשבתית ישיגו לכם את התוצאות. If you want fame well fame costs
  1. שמרנות – שמירה על המצב הקיים. אנשים פועלים מתוך הרגל במשך שנים, עושים את מה שלימדו אותם לעשות, אך פה בדיוק נוצרת בעיה – החשיבה מצטמצמת. אנו מתרגלים לראות רק את טווח הפעולות שאנו מכירים ורק דרכן לבחון את העולם. המוח מפתח דפוסי חשיבה קבועים וזה מקל עליו לבצע פעולות מבלי להתמודד עם אי ודאות ושינויים מתמידים. אבל אם לא תעמידו את המוח שלכם במבחן מתמיד לא תצליחו להתפתח, כיוון שיש לנו נטיה מובנית לקיבעון וככל שעובר הזמן קשה יותר להשתנות ולשנות. מה עושים במקרה זה? מציבים מטרות קלות להתמודד עם אי ודאויות. כלומר, יוזמים פעילויות עם אנשים חדשים, בעלי מקצוע וכו’ על מנת להרחיב את מעגל הפעילות שלנו ולאט לאט נפתחים כלפי השינוי.
  2. מפסיקים לחפש חיזוקים חיצוניים – כולנו מעדיפים שיגידו לנו שאנחנו יפים, מוכשרים וחכמים, גם אם אנו מודעים לכך שמשקרים לנו. זאת במקום לנסות ולעשות אפילו מהלך בסיסי להתפתחות אישית או פיזית. שינוי הוא תהליך קשה אפילו אם מדובר אך ורק בשינוי חשיבתי. אבל אנחנו חייבים להפסיק ולהסתמך על הסביבה כמובילה או מחזקת. אם אתם רוצים לפרוץ מעגל מסויים בחייכם אתם לא יכולים להמשיך ולקבל עצות מאותם אלו הנמצאים באותו המעגל, הרי גם הם סובלים מקיבעון.אם תשתנו הם יחלו להרגיש אי נוחות וזו בהמשך תוכל להוציא גם אותם מתוך מעגל הנוחות שלהם, לכן אתם חייבים לייצר ניתוק.החל מדברים בסיסיים כמו להפסיק ולשנות את התמונות שלכם בפייסבוק כדי להראותם עם כמה קילו פחות. אם אתם רוצים להראות טוב – תתחילו להתאמן, אם אתם רוצים שינוי עסקי – תתחילו לעבוד. אל תתנו לסביבה שלכם לשמור אתכם במקום שנוח להם. כמובן שכאשר תתחילו לבצע שינוי הם יהיו הראשונים שינסו לכבול אתכם בחזרה- “לבטחונכם” כמובן.החיזוקים החיצוניים מאוד מגבילים כיום בעידן של רשתות חברתיות, אם תעלו תמונה בבקיני או של עוגה יפה, תקבלו עשרות או מאות לייקים. אם תעלו תמונה שלכם עובדים גם בשעות לילה מאוחרות ספק אם מישהו יטרח לעצור ולהגיב לכם.
  3. מפסיקים להריץ מחשבות שליליות בראש באופן אוטומטי – כאן אני מבקש מכם – אל תהיו תמימים אפילו לרגע, לטעות כלכלית בישראל יש השלכות קשות מאוד. כישלון כלכלי עלול לרסק חיים שלמים ולכן חשוב להגיע מוכנים למערכה. בדיוק כפי שמאלפי אריות מכניסים את הראש ללוע האריה, אדם מהרחוב שיכניס את הראש ללוע האריה יאבד אותו בו במקום.  אבל מאלף אריות מנוסה ישרוד (לרוב) את ההליך. כי אם אתם מצויידים בכלים הנכונים, וסביבה תומכת, אין סיבה לחיות עם פחדים מתמידים. מה עושים כדי להתגבר על הפחדים שצצים להם בכל זאת? מפסיקים להשתעבד למחשבות השליליות ומתחילים ללמוד ולהתמקצע, ואז ללמוד עוד קצת ועוד.

לסיכום, המחשבה כמו שהיא בונה אותנו ככה היא מרסקת אותנו. קל יותר לחשוש ובצדק מהאיומים מאשר להשיג הצלחה תוך שאנחנו מתמקדים בצמיחה ובפוטנציאל הגלום בנו. הרי התרגלנו מימי בית הספר שאומרים לנו “לילד/ה יש פוטנציאל” אבל מעולם שום מורה בשום מקום לא נתן לילד את הכלים לצמוח. להיפך, לרוב הוא יגיש להורים תעודה רצופה ציונים שליליים דבר היוביל לסנקציות ועונשים כלפי הילד, ואז כמו ילדים חבולים מתלאות החיים- אנחנו מעדיפים להתמקד במוכר מאשר לנסות ולהתמודד עם הבלתי צפוי, שם נמצאת ההרפתקאה הגדולה ושם נמצא סוד חדוות החיים.

כדי לזכות בתהילה צריך לעבוד… ????

אתר זה עושה שימוש בקבצי קוקיז של חברות צד ג'
שיחה עם נציג
רוצים לשוחח עם נציג שלנו?
הי, איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן