בלוג שיווק

להרוויח מתוכנית שותפים

תוכנית אפיליאט או בשמה העברי תוכנית שותפים בטח כבר ניתקלתם במונח הזה כבר הרבה פעמים – בוודאי אם חיפשתם מקור להכנסה נוספת ושאלתם את עצמכם האם  באמת ניתן להתפרנס להתפרנס באופן אוטומטי. כלומר לייצר הכנסה פסיבית מנכסים דיגטליים?
אם אתם אתם כבר מכירים אותי , אז אתם בוודאי יודעים שכבר עשרים שנים אני מתפרנס מתוכניות שותפים, ניהלתי 2 חברות שהייתי שותף בהן שעסקו בזה.  הכשרתי עשרות מנהלי אפיליאט בחברות שונות בישראל ובעולם. ולמעשה גם כיום, חלק ממרכיבי הכנסה שלי מתבססים על הכנסות כשותף – הן כשותף ששולח תנועת גולשים לרשת בישראל והן כשותף במספר תוכניות אפיליאט אחרות בינלואמיות מהן אני מקבל הכנסה קבועה.
המטרה שלי במאמר זה היא לעשות מעט סדר ולהבהיר את הנושא כמישהו שהתחיל את הקרירה שלו בהכנסות משיווק שותפים, הקים רשתות שותפים לחברות שונות בעולם ועד היום חי את הנושא לעומקו.

חשוב לי להדגיש – יש ז’אנר שלם של מנטורים שמלמדים איך להרוויח ממכירת מוצר דיגיטלי אישי או ממכירת הקורס שלהם. כשאני מדבר על תוכניות שותפים אני מתכוון לקידום של תוכניות אפיליט אמיתיות – כמו קידום מוצרים של אמזון, CJ, maxbounty, שתפ”ים עם חברות ועוד ועוד.

אז התשובה היא – כן, בהחלט אפשר להתעשר מקידום מוצרים של תוכנית שותפים ולראיה יש חברות ישראליות שעשו הון ועדיין עושות מקידום מוצרים של חברות אחרות באינטרנט. למעשה יש חברות בינלאומיות שיגידו לכם שהשותפים המקצועיים מרוויחים הרבה יותר מהם. החלק השני לתשובה יהיה  שלא ניתן או קשה להתפרנס משיווק שותפים – ובטח לא תצליחו להתעשר אחרי קורס אפיליאט. כדי להתעשר בתחום צריך הבנה עמוקה בפיתוח אתרים, ניהול שרתים, קניית מדיה, רימרקטינג, קידום אתרים ועוד. היתרון הוא שתוכלו ללמוד לעשות את הכל לבד רק שזה יקח זמן, והתמקצעות. חשוב שתלמדו את העקרונות ותקבלו רעיונות, כשיתחילו ההכנסות תוכלו לצמוח.

מה זו תוכנית אפיליאט?

תוכנית שותפים במהותה היא חיבור בין בעלי מוצרים אטרקטייבים מצד אחד לבין שותפים, כלומר בעלי מדיה/ טראפיק שיכולים לפיק לידים, מכירות, חשיפות וכו’ ללקוחות פוטנציאליים. החיבור נעשה מתוך מטרה למקסם ביצועים בני הצדדים. בעלי המור מוכנים לשלם הרבה כסף על תנועת גולשים איכותית ועל מכירות שיתבצעו באתר שלהם. וההתחייבות שלהם היא להמקסם רווחים עבור השותף בכלים שלהם.  ובמקביל האפיליאטס או השותפים מתמחים בלייצר תנועה. למעשה שותפים הם האנשים שמשלבים ידע, קראטיביות, קשרים והבנה עסקית – על מנת לייצר כסף.

חשיבה נכונה ואישיות קראטיבית + הבנה טכנולוגית = רווח כספי

הדרך המהירה והזולה להיכנס וללמוד שיווק באינטרנט ואולי לייצר הכנסה נוספת

בהחלט תוכלו להגיע להכנסות של כמה מאות שקלים ועד אלפים בודדים בחודש (שזה לא רע :)) אחרי זמן עבודה של שנה במידה ותחקרו את הנושא, אם ממש תהיו טובים תוכלו להגיע לסכומים גבוהים יותר.

המדריך לפרנסה באמצעות תוכנית שותפים או פרנסה מאתר האינטרנט שלכם:

בניה של בלוג – הדרך הראשונית והבסיסית להתחיל להרוויח מהאינטרנט היא באמצעות בלוג. אתם צריכים לבחור תחום עניין שבו אתם מבינים ורוצים להתמקד וכן, חשוב שלתחום יהיה קישור מסחרי. כלומר שיהיה לכם מה למכור למבקרים באתר.
עיצוב הבלוג – הפכו את הבלוג לנעים עם מראה יחודי. לא חייבים הלתחיל עם עיצוב מהיום הראשון אבל כנראה שהצלחת הבלוג והכנסות מרשתות שיווק שותפים תהיה תלויה משמעותית בעיצוב ייחודי ונעים לעין.

מיקוד – הרעיון הבסיסי באינטרנט הוא שקהל המתעניין בתחום מסויים הוא קהל פוטנציאלי לרכישת המוצרים בתחום. לדוגמא: הבלוג שלכם עוסק ב”גיטרות” ואתם ממליצים ובוחנים גיטרות , מביאים דוגמאות של גיטרות ועוד. לכן באופן טבעי מי שיגיע לעמוד שלכם כנראה מתעניין בגיטרות ומשם יהיה קל מאוד למכור לו גיטרות או מוצרים משלימים.

עיניין בתוכן – מהרגע שבו החלטתם להתפרנס מהאינטרנט אתם צריכים להתחיל ולייצר תוכן. בעבר יכולתם לרכוש תכנים מכותבים בינוניים כי הגורם באמצעותו הגיעו גולשים לאתר היו מנועי החיפוש ולכן בעלי אתרים נאלצו לכתוב אין ספור תכנים. כיום הדגש הוא איכות ומידע, משתי סיבות – כמות מכובדת של תוכן מגיעה מרשתות חברתיות ולכן תוכן לא איכותי או מעניין לא יזכה לשיתופים. בנוסף גוגל הכניסו פרמטר בשם Bounce Rate שזה מדד לשיעור היציאה מדף אליו נכנס הגולש ובנוסף התחילו למדוד זמן שהייה באתר. שני נתונים אלו מצביעים על איכות התוכן והרלוונטיות שלו לגולשים שקוראים אותו. כלומר חייב להיות קשר בין הופעה במנועי החיפוש לבין העיניין בתוכן.

מגוון של תוכן – תגלו שאתם הופכים להיות מעצמת עיתונאות של איש אחד. בנוסף לתוכן הכתוב ניתן להביא גולשים באמצעות פרסום תמונות באינסטגרם ובפינטרסט, סרטונים באמצעות יוטיוב ופייסבוק, הדרכות באמצעות אתרי הדרכות, מצגות, אינפוגרפיקות ועוד. המטרה היא ליצר תוכן מגוון ככל האפשר במגוון רחב מאוד של ערוצים – כאן המקום להזכיר שבישראל אפשרויות הפצת התוכן מאוד מוגבלות.

מיקוד עסקי – המטרה של הבלוג היא יצירת קשר עם קהל הלקוחות הפוטנציאלי שלכם. אם החלטתם להתפרנס באמצעות שיווק תוכנית שותפים חפשו הצעות של מפרסמים הרלוונטים לתחום המקצועי שלכם. שימו קישור לרכישה או טפסים לאיסוף לידים ותתחילו ליצר כסף. ככל שהבלוג יגדל ויהיה שימושי יותר לגולשים תגלו שנפתחות בפניכם יותר הזדמנויות פרנסה באמצעות הבלוג. ישנם בלוגרים שלא הרוויחו שקל מהבלוג עצמו אבל הפכו להיות בעלי סמכה בתחומם ומתפרנסים נפלא ממכירת שירותים.
יצירת רשימת אימיילים – תקלו על המבקרים באתר להשתייך לרשימות התפוצה שלכם. תדאגו לעדכן את הגולשים בתוכן חדש ומעניין שהעליתם. רק אל תהפכו להיות ספאמרים שמפוצצים את התיבה של הלקוחות בתוכן מיותר.

עברית או אנגלית – שיקול משמעותי בהקמת בלוג. אם אתם רוצים להתפרנס מהבלוג בגדול עשו אותו באנגלית – אפשרויות השיווק והפצת התוכן באנגלית הן אדירות. בישראל ישנו קהל מצומצם יחסית ובתחומי נישה יש מעטי מעט של גולשים עליהם מתחרים המון בעלי מקצוע. למרות זאת היתרון לעבוד בעברית הוא שבישראל יהיה לכם יותר קל להתנהל מבחינת שפה והתקשרות עם הגולשים, ואם הקמתם את הבלוג על מנת להיות מומחה אז פרסמו אותו בעברית שכן יהיה לכם קל יותר להשיג לקוחות ולתת להם שירות מישראל.

פלטפורמת הקמת הבלוג – רוב הבלוגים והאתרים מוקמים כיום על פלטפורמה שנקראת וורדפרס, שהיא חינמית לחלוטין. הסיבות לבחור בה הן רבות אבל העיקרית שבהן היא שיש המון אנשי מקצוע שיוכלו לתמוך אותכם בהקמת הבלוג ולסייע בקידומו. מכיוון שוורדפרס היא חינמית, קוד האתר הוא שלכם בניגוד למערכות אחרות שבהן אין לכם גישה לקוד. סיבה נוספת לעבוד עם וורדפרס היא העובדה שיש עשרות אלפי מפתחים מסביב לעולם שעובדים על המערכת ומשפרים אותה ומפתחים עבורה אין ספור תוספים שיעזרו לכם להצליח – חלקם בחינם וחלקם בתשלום. למרות שהוורדפרס הוא בחינם הקמה של הבלוג תעלה לכם כסף וודאי כשמתחילים עדיף להתחיל בצורה נכונה עם בעל מקצוע שימנע מכם טעויות של מתחילים.

לייצר תנועת גולשים לבלוג – ישנם מספר שיטות לייצר תנועת גולשים לבלוג מרגע שתתחילו לפעול עם הבלוג שלכם תאלצו להתחיל וללמוד איך קונים פרסום ואיך מבצעים אופטמיזציה לאתר שלכם באופן מתמיד:

א. קניית מודעות פרסום בגוגל תחת מונחי חיפוש – אם הבלוג עוסק בגיטרות אתם תהיו מעוניינים לרכוש פרסום תחת מונחי חיפוש הרלוונטים לתחום כמו “גיטרות מומלצות” , “איך בונים גיטרה” וכו’ המטרה להביא מתעניינים ולהפוך אותם ללקוחות.

ב. רכישת פרסום בפייסבוק – בפייסבוק ניתן ליצר קהילה ולרכוש גולשים בעלי תחומי עיניין זהים למוצר שלכם. אפשר להקים גם דף בפייסבוק לקידום העסק לפרסם אותו ובאמצעותו לקדם את תכנים של הבלוג שלכם. באמצעות הפרסום אתם מקדמים מוצרים מתוך תוכנית שותפים .
ג. קניית פרסומות ברשת הפרסום של גוגל – שם תוכלו למקד את התכנים לאפיקי פרסום הלוונטים לכם.
ד. קניה של פרסום יעודי באתרים הרלוונטים לכם.

קידום האתר בגוגל – ישנם תוספים מצוינים לבלוג שיהפכו אתכם למומחים בקידום אתרים בקלילות – כמו תוסף Yoest המעולה לאתרי וורדפרס והוא ניתן חינם. (בקורס בניית אתרים אנחנו מלמדים איך להשתמש בתוסף)

כתיבה עבור אתרים אחרים – תכתבו עבור בעלי אתרים אחרים שיש להם תנועת גולשים משמעותית בתמורה לקבלת קישורים וקרדיט. תכתבו עבורם את התוכן הטוב ביותר שיש על מנת שבעלי בלוגים פופולרים יהיו מעוניינים לקדם את הכתבות שלכם אצלם.

המדריך הזה הוא התחלתי אבל הנקודות המצויינות במאמר זה הן בהחלט התחלה מצויינת להתחיל ולהתפרנס מהאינטרנט. למעשה המדריך מתאים גם לקידום אתר האינטרנט שלכם ולקדם את העסקים שלכם באמצעות כלים אינטרנטיים.
בעבר ראיתי אנשים רבים שהתחילו לפעול בתחום באמצעות קידום מוצרים שונים אותם מצאו בתוכנית אפיליאט. רובם לא הרוויחו מספיק מהבלוג אבל בהחלט מצאו עבודה מתגמלת מאוד בתחומי ההיי- טק האינטרנטי. אם תתחילו לעבוד ותלמדו שיווק באינטרנט הלכה למעשה רוב הסיכויים שבתקופה קצרה תרכשו באופן מעשי כלים טובים. המטרה שלכם לייעל את תקציב הלימודים כך שתוציאו חלק על לימוד וחלק תשאירו להתנסויות וקידום הנכס הדיגטלי. התנסות זו הדרך הטובה ביותר ללמוד להתפרנס מהאינטרנט.

לסיכום: ניתן להרוויח הרבה מאוד כסף או לפחות לייצר הכנסה נוספת באמצעות אתרי אינטרנט וקידום מוצרים מתוך תוכניות אפיליאט השונות. על מנת לייצר רווח גדול מאוד כנראה שתצטרכו להבין בטכנולוגיות להיות בעלים של אתר אינטרנט טוב או נכס דיגיטלי אחר ולהיות מעודכנים. רוב החברות שעושות מליונים באמצעות תוכנית שותפים הן חברות טכנולוגיות במהותן שמסתייעות גם במומחים שונים  – אבל, תתפלאו יש בארץ כמה כאלו שגם התחילו מקצת מוטיבציה, התמדה ומזל.

אבל גם מי שלא הצליח להקים מיזם עתיר רווחים יכול להינות מרווח של 2000 -5000 שקלים בחודש ראפילו מהבלוג שלכם. אתר שיתן לכם תשואה טובה יותר ומעניינת יותר מכל תחום אחר בו תשקיעו זמן וכסף ועם התמדה אפשר להגיע גם לסכומים גבוהים יותר וכמובן שתוך כדי תצברו ניסיון שיאפשר לכם לצמוח.

הכי חשוב זה ללמוד ולהכין תוכנית עבודה לפני שמתחילים להיכנס לתחום כי למנוע בזבוז זמן של שנים עד שתבינו את הפואנטה.

שיחה עם נציג
רוצים לשוחח עם נציג שלנו?
הי, איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן